Overdekt terras van De Eetkamer van Giethoorn onder stretchtenten, met tafels, bloembakken en schapenvachtjes op de stoelen

De Eetkamer van Giethoorn
restaurant en terras aan het water aan de Nering

De Eetkamer van Giethoorn is het restaurant van Dean en Jolanda aan de Nering. Je kunt er de hele dag terecht, van ontbijt tot diner, binnen of op het overdekte terras aan het water.

Ontbijt, lunch, borrel en diner aan het water

De Eetkamer van Giethoorn ligt aan de Nering, met een groot terras direct aan het water. Je ziet er de bootjes voorbijvaren, handig voor of na een vaartocht. De keuken is eenvoudig en toegankelijk, van ontbijt tot diner.

  • Ontbijt, lunch, borrel en diner
  • Groot terras direct aan het water, overdekt met stretchtenten
  • High tea en andere arrangementen vanaf 2 personen
  • Groepslunch, groepsdiner, buffetten en feesten; de hele zaak is af te huren
  • Honden welkom op het terras

Bij De Eetkamer van Giethoorn kun je ontbijten, lunchen, borrelen en dineren, iets drinken op een terras aan het water, een arrangement zoals een high tea boeken, met een groep lunchen of dineren, een bedrijfsuitje of familiefeest houden, je bruiloft vieren en de hele zaak afhuren.

De Eetkamer organiseert ook avonden en middagen zoals een pubquiz, bingo en kindermiddagen. Je vindt ze in de agenda verderop op deze pagina.

Interieur van De Eetkamer van Giethoorn met houten spanten, groene wanden, rieten lampen en gele stoelen

Eten en drinken door de dag heen

Je kunt bij De Eetkamer voor het varen ontbijten, blijven voor de lunch of ’s avonds aanschuiven voor het diner.

Ontbijt op een bord bij De Eetkamer van Giethoorn

Ontbijt

Je kunt er ontbijten voordat je de dag in Giethoorn begint, binnen of op het terras.

Lunch op een bord bij De Eetkamer van Giethoorn

Lunch

Voor de lunch kun je terecht voor lichte en warme gerechten, ook vegetarisch.

Diner op een bord bij De Eetkamer van Giethoorn

Diner

’s Avonds eet je een diner met vlees, vis of vegetarisch. De keuken is Nederlands met invloeden uit andere keukens.

Borrel

Borrelen op het terras

Voor de borrel kun je terecht voor drankjes en hapjes op het terras. Ook voor koffie en thee ben je er welkom.

  • Vegetarische gerechten bij lunch en diner
  • Glutenvrije opties; de keuken is niet volledig glutenvrij
  • Allergie of dieetwens? Geef het door aan de bediening
Drankje op een tafel op het terras van De Eetkamer van Giethoorn
Terras

Terras aan het water

Het terras van De Eetkamer ligt direct aan het water aan de Nering, met zicht op de gracht en de bootjes die langskomen. Het terras is overdekt met stretchtenten en als het fris is liggen er schapenvachtjes op de stoelen.

Kom je met de boot, dan meer je in de buurt aan en loop je zo het terras op. Honden zijn welkom op het terras; er staat altijd een bak water klaar.

  • Groot terras direct aan het water
  • Overdekt met stretchtenten, met loungehoeken en bloembakken
  • Handig voor of na een vaartocht
  • Honden welkom
De Eetkamer van Giethoorn gezien vanaf het water, met het terras onder de stretchtent en een steiger
Zithoek in De Eetkamer van Giethoorn met gele velours stoelen, houten tafels en hanglampen bij de ramen
Binnen

Binnen in De Eetkamer

Binnen zit je onder houten spanten, tussen groene wanden en rieten lampen. Er zijn zithoeken met gele velours stoelen en hanglampen. Vanaf de vloer bij de bar houdt Babbels een oogje in het zeil, de chocoladebruine labrador van de eigenaren.

  • Houten spanten, groene wanden en rieten lampen
  • Zithoek met gele velours stoelen
  • Bar met zitplaatsen
Arrangementen

Arrangementen voor een middag of avond

Voor een middag of avond langer aan tafel heeft De Eetkamer arrangementen met drankjes en bijpassende hapjes, zoals een high tea. Ze zijn te boeken vanaf 2 personen. Omdat alles vers wordt voorbereid, reserveer je minimaal een dag van tevoren. De arrangementen zijn ook bedoeld als cadeau of voor een verjaardag, vrijgezellenfeest of babyshower.

  • Te boeken vanaf 2 personen
  • Minimaal een dag van tevoren reserveren
  • Ook als cadeau of voor een bijzondere gelegenheid
Hapjes op een plank bij De Eetkamer van Giethoorn
Terras van De Eetkamer van Giethoorn onder de stretchtent, met tafels en loungebanken
Groepen en feesten

Met een groep of voor een feest

Voor een groepslunch, groepsdiner of buffet denkt De Eetkamer mee vanaf ongeveer 10 personen, en het aanbod wordt afgestemd op je gezelschap. Je kunt er ook terecht voor een bedrijfsuitje, een borrel na het werk, een verjaardag, jubileum of familiefeest. Voor een bruiloft is er de mogelijkheid van een ceremonie buiten en een diner binnen. De hele zaak, inclusief het terras, is af te huren.

Een groepsaanvraag is vrijblijvend; De Eetkamer neemt binnen een werkdag contact met je op. Liever bellen kan ook, via 0521 36 17 08.

  • Groepslunch en groepsdiner
  • Bedrijfsuitje, teamdag en borrel
  • Verjaardag, jubileum en familiefeest
  • Bruiloft
  • Buffetten voor groepen
  • Rekening houden met dieetwensen en allergieën
Over De Eetkamer

De zaak van Dean en Jolanda

Dean en Jolanda vonden dat de horeca in Giethoorn wat aan het verouderen was. Ze wilden een plek waar je kunt ontbijten, lunchen, dineren of gewoon een borrel kunt drinken, en begonnen De Eetkamer van Giethoorn aan het water aan de Nering.

Het idee is een ongedwongen zaak waar je zonder gedoe kunt eten en drinken. De bediening neemt de tijd voor een praatje en de chefs koken de gerechten van de kaart vers.

Gevel van De Eetkamer van Giethoorn met palmbomen, een haag en het terras onder de tent

Agenda van De Eetkamer van Giethoorn

Dit zijn de eerstvolgende avonden en middagen bij De Eetkamer. De tijden maakt De Eetkamer per evenement bekend via haar social media. Reserveren is bij de meeste avonden aan te raden; heb je een vraag, bel dan 0521 36 17 08. Alle evenementen in het dorp vind je in de agenda van Giethoorn.

Praktisch

  • Reserverenbinnenlopen kan ook zonder reservering; voor vandaag of morgen, of met een grote groep, bel je het best even: 0521 36 17 08
  • Bereikbaarheidmet de auto: parkeergelegenheid op loopafstand; met de boot: aanmeren in de buurt van het terras; te voet op wandelafstand van het centrum
  • Hondenwelkom op het terras, met een bak water

Veelgestelde vragen over De Eetkamer van Giethoorn

Kun je bij De Eetkamer van Giethoorn ontbijten?

Ja. Je kunt bij De Eetkamer terecht voor ontbijt, lunch, borrel en diner, binnen of op het terras aan het water.

Moet je reserveren bij De Eetkamer van Giethoorn?

Nee, je kunt ook zonder reservering binnenlopen. Wil je zeker zijn van een tafel, dan kun je reserveren. Voor vandaag of morgen, of met een grote groep, bel je volgens De Eetkamer het beste even: 0521 36 17 08.

Heeft De Eetkamer van Giethoorn een terras aan het water?

Ja. Het terras ligt direct aan het water aan de Nering, met zicht op de gracht en de bootjes die voorbijvaren. Het is overdekt met stretchtenten en als het fris is liggen er schapenvachtjes op de stoelen.

Zijn honden welkom bij De Eetkamer van Giethoorn?

Ja, honden zijn welkom op het terras en er staat altijd een bak water klaar. De Eetkamer heeft zelf ook een hond: Babbels, een chocoladebruine labrador.

Kun je met een groep terecht bij De Eetkamer van Giethoorn?

Ja. Voor een groepslunch, groepsdiner of buffet denkt De Eetkamer mee vanaf ongeveer 10 personen. Je kunt er ook een bedrijfsuitje, verjaardag, familiefeest of bruiloft vieren, en de hele zaak is inclusief terras af te huren.

Vanaf hoeveel personen kun je een arrangement zoals een high tea boeken?

De arrangementen van De Eetkamer, zoals een high tea, zijn te boeken vanaf 2 personen. Omdat alles vers wordt voorbereid, reserveer je minimaal een dag van tevoren.

Kun je met de boot naar De Eetkamer van Giethoorn?

Ja. Kom je varend, dan meer je in de buurt aan en loop je zo het terras op. Met de auto is er parkeergelegenheid op loopafstand van het restaurant.

Meer eetgelegenheden in Giethoorn

Bekijk alle restaurants, cafés en andere eetgelegenheden in Giethoorn.

Naar Eten & Drinken