Lunch en borrel
Overdag kun je terecht voor koffie met gebak en een lunch, en later op de dag voor een borrel met iets te delen. De kaart wisselt regelmatig.
De Grachthof is een familierestaurant met bootverhuur in het centrum van Giethoorn, met een groot terras op het zuiden aan de dorpsgracht. Je komt er voor lunch, een borrel of diner, en vanaf dezelfde kade huur je een sloep, fluisterboot of kano, maak je een rondvaart of stap je op een e-chopper.
Waar vroeger koeien stonden, begon de familie met drie appartementen en een bootverhuur. Jaren later kwam er een lunchroom bij en na een verbouwing in 2006 ontstond De Grachthof. De familie runt het restaurant en de verhuur nog altijd zelf. Omdat alles op één plek zit, kun je hier een dag in Giethoorn beginnen en afsluiten: eerst het water op of de polder in, daarna eten op het terras aan de gracht.
Bij Restaurant De Grachthof kun je lunchen, borrelen en dineren, op een terras aan het water zitten, sloepen en fluisterboten huren, kanoën en kajakken, een rondvaart maken, een e-chopper huren, met een groep een arrangement doen en trouwen aan de gracht.
Boten, e-choppers en arrangementen reserveer je online op de boekingspagina van De Grachthof. Een tafel, een kano of de rondvaart reserveer je telefonisch.
Het restaurant zit in een voormalige boerderij. Houten balken in het plafond herinneren aan vroeger, grote ramen en strakke lijnen geven de ruimte een moderne uitstraling. De keuken is internationaal: klassieke smaken met een moderne aanpak. De kaart wisselt regelmatig en er wordt gewerkt met lokale producten.
Overdag kun je terecht voor koffie met gebak en een lunch, en later op de dag voor een borrel met iets te delen. De kaart wisselt regelmatig.
’s Avonds eet je in het restaurant of op het terras aan de gracht, met lokale producten waar dat kan.
Er zijn vegetarische opties. Heb je een dieetwens, geef die dan vooraf door, dan denkt de keuken met je mee.
Het terras van De Grachthof ligt op het zuiden, direct aan de dorpsgracht. Je kijkt er uit over het water en de bootjes die voorbijvaren. Je kunt er de hele dag terecht, voor een kop koffie na het varen of een borrel aan het water.
De boten liggen aan de kade voor het terras, midden in het centrum van Giethoorn. Je hebt geen vaarbewijs nodig, er is geen minimumleeftijd en je betaalt geen borg. Voor vertrek krijg je uitleg over de besturing en de vaarregels, en een routekaart. Honden zijn welkom aan boord. Deze vier boten reserveer je online:
De grootste huurboot van De Grachthof: een elektrische sloep met stuurwiel en zachte kussens, voor een gezin of een groep vrienden.
Een iets kleinere sloep, ook met stuurwiel en kussens. Je zit ruim en vaart stil en elektrisch door de grachten.
Een stille fluisterboot met elektromotor, die je met de motor zelf stuurt. Geschikt voor gezinnen en kleine groepen.
De kleinste fluisterboot, compact en wendbaar. Handig als je met z'n tweeën of met een klein gezelschap wilt varen.
Op de routekaart van De Grachthof staan meerdere routes, elk in een eigen kleur, met per route een geschatte vaartijd vanaf het restaurant. De tijden gaan uit van rustig varen door het dorp en een iets vlotter tempo op de meren. Je vertrekt in het centrum en bent zo in de natuur van Nationaal Park Weerribben-Wieden.
Op het water geldt hetzelfde als in het verkeer: verkeer van rechts heeft voorrang en de maximumsnelheid is 6 kilometer per uur. Houd afstand tot andere boten en let goed op bij bruggen en smalle stukken.
Liever zelf peddelen? Met een kano of kajak kom je in smalle vaarten waar motorboten niet komen. Je krijgt een korte uitleg over het instappen en varen, de peddels zijn inbegrepen en er is geen borg en geen leeftijdsgrens. De Grachthof vraagt je wel om zorgvuldig om te gaan met de kano en de natuur. Een kano reserveer je telefonisch.
Wil je niet zelf sturen, stap dan in de rondvaartboot. De tocht duurt ongeveer een uur en gaat langs grachten, bruggetjes en rietgedekte boerderijen. De schipper vertelt onderweg in het Nederlands, Engels en Duits over het dorp. De boot heeft comfortabele banken en je hebt rondom uitzicht. Onderweg wordt niet gestopt.
De rondvaart vertrekt vanaf het restaurant. Je mag zelf eten en drinken meenemen aan boord, of vooraf iets bestellen in het restaurant. Reserveren doe je telefonisch.
Naast boten verhuurt De Grachthof elektrische choppers. Daarmee verken je de omgeving van Giethoorn over de weg, met een digitale route of een plattegrond. Je huurt een e-chopper voor 3 uur of voor een hele dag, al vanaf 1 persoon. Je moet minimaal 16 jaar zijn en een bromfiets-, auto- of motorrijbewijs hebben.
Voor familiedagen, bedrijfsuitjes, vriendenweekenden en vrijgezellenfeesten heeft De Grachthof arrangementen, waarin varen, e-choppers en eten worden gecombineerd, zowel voor kleine gezelschappen als voor grote groepen met een buffet of barbecue. De inhoud kan wisselen. Je kunt ook vragen om een programma op maat; bel voor de mogelijkheden via 0521 36 12 70.
Met een groep vaar je 2 uur met de loungeboot, een rondvaartboot met een rondzit en een koelkast aan boord. Een schipper neemt je mee door Giethoorn en de Weerribben-Wieden. Na de tocht kun je in het restaurant eten.
Bij De Grachthof kun je elkaar het jawoord geven aan de rand van de gracht. Na de ceremonie eet je met je gasten in het restaurant, waar de keuken kookt met lokale ingrediënten. Daarna kan het feest verder in een van de zalen, met ruimte voor muziek en dansen. Je kunt met je gasten ook samen het water op voor een boottocht door het dorp. Het team van De Grachthof denkt mee over de invulling van de dag.
Nee. Voor de sloepen, fluisterboten en kano's van De Grachthof heb je geen vaarbewijs nodig en je betaalt geen borg. Voor vertrek krijg je uitleg over de boot en de vaarregels en een routekaart mee.
Op de boekingspagina van De Grachthof reserveer je de Sloep Wiede Luxe (1 tot 8 personen), de Sloep Giethoorn Luxe (1 tot 6 personen), de Fluisterboot Giethoorn (1 tot 6 personen) en de Fluisterboot Kragge (1 tot 4 personen). Ook de e-chopper en de arrangementen boek je daar. Een kano of de rondvaart reserveer je telefonisch.
Ja. Honden zijn bij De Grachthof welkom aan boord van de huurboten.
De rondvaart duurt ongeveer een uur en vertrekt vanaf het restaurant. De schipper vertelt onderweg in het Nederlands, Engels en Duits over het dorp. Onderweg zijn er geen stops. Je mag zelf eten en drinken meenemen aan boord of vooraf iets bestellen in het restaurant.
Je moet minimaal 16 jaar zijn en een bromfietsrijbewijs (AM), autorijbewijs (B) of motorrijbewijs (A) hebben. Je huurt een e-chopper voor 3 uur of een hele dag, al vanaf 1 persoon.
Ja, er zijn vegetarische opties. De kaart wisselt regelmatig. Heb je een dieetwens, laat het De Grachthof dan vooraf weten, dan kijken ze samen met je naar de mogelijkheden.
De Grachthof heeft een groot eigen parkeerterrein aan het Binnenpad 54 (Centrum P2), waar je gratis parkeert. Vanaf daar loop je in minder dan een minuut naar het restaurant en de opstapplaats van de boten.
Een tafel reserveer je telefonisch via 0521 36 12 70. Komt het druk uit, dan kan het even duren voordat je iemand aan de lijn krijgt. Boten, de e-chopper en arrangementen reserveer je online op de boekingspagina van De Grachthof.