Fluisterboot Kragge
De kleinste fluisterboot van Haven133, voor 1 tot 4 personen. De boot vaart elektrisch en je stuurt met de motor. Een vaarbewijs heb je niet nodig.
Haven133 is een verhuurbedrijf aan de Beulakerweg in Giethoorn. Je huurt er elektrische fluisterboten en sloepen om zelf door het dorp en het natuurgebied te varen, zonder vaarbewijs. Ook voor fietsen, e-bikes, tandems en kinderfietsen kun je er terecht.
Bij Haven133 vaar je in een elektrische boot door Giethoorn. Alle boten hebben een stille elektromotor. Je kiest tussen een fluisterboot, die je met de motor stuurt, en een sloep met stuurwiel, kussens en rugleuningen. Voor vertrek krijg je uitleg over de boot en een vaarkaart mee. Wil je liever het land op, dan huur je bij dezelfde haven een fiets, e-bike of tandem.
Bij Haven133 kun je een fluisterboot of sloep huren om door Giethoorn en het Nationaal Park Weerribben-Wieden te varen, en een fiets, e-bike, tandem of kinderfiets huren om de omgeving over land te verkennen.
Reserveren doe je online op de boekingspagina van Haven133. Daar zie je per dag welke boten en fietsen nog vrij zijn.
Een fluisterboot is een open boot met een elektromotor. Je stuurt met de motor, wat na een korte uitleg eenvoudig gaat, ook als je nog nooit hebt gevaren. Op de boekingspagina van Haven133 zijn twee fluisterboten te reserveren. Je huurt ze voor 1, 2, 3 of 4 uur.
De kleinste fluisterboot van Haven133, voor 1 tot 4 personen. De boot vaart elektrisch en je stuurt met de motor. Een vaarbewijs heb je niet nodig.
Een fluisterboot voor 1 tot 6 personen, ook met elektromotor waarmee je zelf stuurt. Geschikt als je met een gezin of een kleine groep vaart. Ook hiervoor is geen vaarbewijs nodig.
Wil je meer ruimte en comfort, dan kies je voor een van de sloepen. Ze varen volledig elektrisch, hebben een stuurwiel en zijn uitgerust met een kussenset en rugleuningen. Met het stuurwiel is een sloep wendbaar en makkelijk te besturen. De sloepen liggen stabiel in het water, wat prettig is als je langer op het water blijft.
Een sloep voor 1 tot 2 personen, met stuurwiel en kussens. Voor wie met z'n tweeën het water op wil.
Een sloep voor 1 tot 4 personen, met stuurwielbesturing en kussens.
Een sloep voor 1 tot 6 personen, met stuurwielbesturing en kussens.
De grootste sloep van Haven133, voor 1 tot 8 personen. Met stuurwielbesturing en kussens, voor een familie of vriendengroep.
Vanaf de Beulakerweg kun je zowel over het water als over land meteen op pad. Bij een boot krijg je een vaarkaart mee, bij een e-bike desgewenst een routekaart. Op de boekingspagina staat bij de fietsen ook een fietsroute vermeld.
Met de vaarkaart kies je zelf je route. Je kunt de klassieke dorpsroute door de dorpsgracht varen, of de drukte ontwijken en richting het Nationaal Park Weerribben-Wieden varen.
Op de fiets kom je op plekken waar je met de boot of de auto niet komt. De fietspaden rond Giethoorn zijn vlak en grotendeels autoluw, dus ook goed te doen met kinderen.
Naast boten verhuurt Haven133 fietsen voor jong en oud. Je huurt ze voor een paar uur, een dag of meerdere dagen. De e-bikes hebben een middenmotor en een verstelbaar zadel, en je krijgt ze met een volle accu mee, genoeg voor een hele dag fietsen. De kinderfietsen zijn er in verschillende maten. Van de kinderfietsen en de tandems heeft Haven133 er maar een beperkt aantal, dus vooraf reserveren is verstandig.
Nee. Voor de fluisterboten en sloepen van Haven133 heb je geen vaarbewijs nodig. Voor vertrek krijg je uitleg over de boot en een vaarkaart mee. Een sloep besturen mag vanaf 18 jaar.
Dat hangt af van de boot. De Fluisterboot Kragge is voor 1 tot 4 personen en de Fluisterboot Giethoorn voor 1 tot 6 personen. De sloepen zijn er voor 1 tot 2 (Duo Luxe), 1 tot 4 (Kragge Luxe), 1 tot 6 (Giethoorn Luxe) en 1 tot 8 personen (Wiede Luxe).
Beide boten varen elektrisch. Een fluisterboot stuur je met de motor. Een sloep heeft een stuurwiel, kussens en rugleuningen, en is wat ruimer en comfortabeler.
Een fluisterboot of sloep huur je voor 1, 2, 3 of 4 uur. Fietsen, e-bikes en tandems huur je voor een paar uur, een dag of meerdere dagen.
Je reserveert een boot of fiets online via de boekingspagina van Haven133 op haven133.giethoorn.com. Daar kies je de datum, de vertrektijd en de duur. Bellen kan ook. Van de kinderfietsen en tandems zijn er maar een paar, dus die reserveer je het beste vooraf.
Haven133 verhuurt fietsen met versnellingen, e-bikes, tandems, een tandem voor een ouder met een kind en kinderfietsen in verschillende maten. Geef bij het reserveren van een kinderfiets de leeftijd of lengte van je kind door.
Je parkeert op de centrale parkeerplaatsen in de buurt. Volg de borden naar Haven133 zodra je Giethoorn binnenrijdt.
Annuleren of verzetten gaat volgens de voorwaarden van de verhuurder. Neem bij twijfel contact op met Haven133.