Fluisterboten
Open elektrische boten die je met de motor stuurt: de Fluisterboot Kragge (1 tot 4 personen), Giethoorn (1 tot 6) en Wiede (1 tot 8).
Grand Café Fanfare ligt direct aan de Dorpsgracht in het centrum van Giethoorn. Je kunt er lunchen, dineren en iets drinken op het terras aan het water. Vanaf dezelfde plek huur je een fluisterboot of sloep, of stap je in voor een rondvaart.
De Fanfare dankt zijn naam aan de film Fanfare van Bert Haanstra uit 1958, die Giethoorn bekend maakte als het Hollands Venetië. Het grandcafé wordt gerund door Natasja en Arie-Willem Vermeij, die ook Brasserie De Witte Hoeve aan de dorpsgracht hebben. Je komt er voor een lunch of diner, een borrel op het terras, een tocht over het water of een compleet verzorgd groepsuitje.
Bij De Fanfare kun je lunchen en uit eten, borrelen op een terras aan het water, fluisterboten en sloepen huren, een rondvaart maken, met een schipper varen, eten en varen combineren, boogschieten en blaaspijpschieten, een escapebox of audiotour doen, met een groep een feest, bruiloft of vergadering houden en overnachten in een appartement.
In het grandcafé zijn zestig zitplaatsen. De keuken staat onder leiding van chef Bert de Vries en werkt graag met producten van Nederlandse bodem. Je kunt er lunchen, dineren en borrelen. Er zijn vegetarische en veganistische mogelijkheden. Heb je een allergie, meld het dan vooraf. De kaart wisselt; voor de actuele kaart bel je naar 0521 36 16 00.
Bij De Fanfare stap je in een stille elektrische boot. De bootjes hebben luxe kussens (behalve de fluisterboten), een plek om je lunch en drankjes te bewaren en een fleecekleed om op of onder te zitten. Je krijgt een vaarroute mee met leuke stops onderweg. Op verzoek zijn er koelelementen en zwemvestjes voor kinderen.
Voor onderweg kun je eten en drinken meenemen. Vraag naar de mogelijkheden.
Open elektrische boten die je met de motor stuurt: de Fluisterboot Kragge (1 tot 4 personen), Giethoorn (1 tot 6) en Wiede (1 tot 8).
Sloepen met stuurwiel en kussens, van de Sloep Duo Luxe voor twee personen tot de Kragge (1 tot 4), Giethoorn (1 tot 6), Wiede (1 tot 8) en de grote Sloep Fanfare voor maximaal 10 personen. De Kragge, Giethoorn en Wiede zijn er ook in een luxe uitvoering.
Liever niet zelf sturen? Dan vaar je in een eigen sloep met schipper, voor 1 tot 6 of 1 tot 8 personen.
Laat je liever rondvaren, dan kan dat met een gewone rondvaart of met een boot alleen voor jouw gezelschap.
Ongeveer 1 uur
Een rondvaart door het dorp en over het meer de Bovenwiede, in een overdekte en verwarmde boot. Een gids vertelt onderweg over Giethoorn. Je boekt per persoon.
20, 30 of 40 personen
Een overdekte boot met schipper, alleen voor jouw groep, voor maximaal 20, 30 of 40 personen. De ramen kunnen open; de boten voor 30 en 40 personen zijn ook verwarmd.
Een tocht met de fluisterboot met een audiotour, waarin je meer hoort over de film Fanfare en onderweg vragen beantwoordt. Er is ook een wandelversie door het dorp.
Voor bedrijfsuitjes, families en vriendengroepen heeft De Fanfare veel activiteiten, samen met Brasserie De Witte Hoeve. De groepsprijs geldt vanaf 10 personen. Kom je met minder, dan kan dat, maar betaal je de groepsprijs voor 10 personen. Heb je een buitenactiviteit geboekt en is het slecht weer, dan krijg je een ander programma.
Eten en varen kun je ook combineren in een arrangement. De mogelijkheden wisselen, dus vraag ernaar bij De Fanfare of kijk op de boekingspagina.
De Fanfare heeft drie zalen en twee terrassen, voor groepen van 2 tot 150 personen. Je kunt ook het hele grandcafé afhuren. Voor groepen zijn er buffetten en barbecues op het achterterras.
Het grandcafé aan de dorpsgracht, met regelmatig live muziek. Voor een feest kan de zaal worden ingericht met statafels, barkrukken en ruimte voor een band.
De Tubazaal ligt in het achterhuis, los van het grandcafé, met een rustig eigen terras voor bijvoorbeeld een barbecue. Er is apparatuur voor vergaderingen. Met de deuren naar het grandcafé open is er plaats voor 150 personen.
Een ruimte met een grote tafel, voor een proeverij, een vergadering of een besloten bijeenkomst.
Fanfare is een Nederlandse komische film uit 1958 van Bert Haanstra, die het scenario schreef met Jan Blokker. De film werd in Giethoorn opgenomen. Albert Mol speelt een jonge dirigent die naar het dorp komt om de fanfare te leiden. In het grandcafé hangen aan de wanden foto's en spullen uit de film, zoals het vaandel van de fanfare en de scheepstoeter van Rudi Meyer.
Schuin tegenover het grandcafé verhuurt De Fanfare een appartement in het achterste deel van een Gieterse boerderij. Aan de zijkant heb je een eigen tuin met terras en een infraroodsauna, met uitzicht op het water. Het appartement is geschikt voor maximaal vier volwassenen en twee kinderen. Voor meer informatie neem je contact op met De Fanfare.
Het grandcafé is genoemd naar de film Fanfare van Bert Haanstra uit 1958, die in Giethoorn werd opgenomen en het dorp wereldberoemd maakte. Binnen hangen foto's en spullen uit de film, zoals het vaandel van de fanfare en de scheepstoeter van Rudi Meyer.
Ja. Op de boekingspagina van De Fanfare huur je fluisterboten voor 1 tot 8 personen en sloepen met stuurwiel en kussens voor 1 tot 10 personen. Je kunt ook een sloep met schipper of een privé overdekte boot met schipper boeken.
De Rondvaart Giethoorn duurt ongeveer een uur. Je vaart door het dorp en over het meer de Bovenwiede, in een overdekte en verwarmde boot, met een gids die over Giethoorn vertelt.
Met groepen van 2 tot 150 personen. Het grandcafé heeft zestig zitplaatsen en de Tubazaal is geschikt voor 100 personen. Gaan de deuren tussen beide zalen open, dan is er plaats voor 150 gasten. Daarnaast is er een proeflokaal op de eerste verdieping.
Onder meer boogschieten, blaaspijpschieten, oud-Hollandse spelletjes, een escapebox, een audiotour door het dorp, punterklootschieten, een punterspeurtocht, een pubquiz en proeverijen. De groepsprijs geldt vanaf 10 personen. Is het slecht weer bij een buitenactiviteit, dan krijg je een ander programma.
Ja. Er zijn mogelijkheden voor bruiloften en feestavonden, en voor zakelijke bijeenkomsten zijn er arrangementen op maat. In de Tubazaal is apparatuur om een vergadering te ondersteunen.
Ja. Het grandcafé heeft een kaart voor lunch en diner, met vegetarische en veganistische mogelijkheden. De kaart wisselt, dus voor de actuele kaart bel je naar 0521 36 16 00. Heb je een allergie, geef die dan vooraf door.
Voor een tafel bel je naar 0521 36 16 00, of je loopt gewoon binnen. Boten, rondvaarten, activiteiten en arrangementen reserveer je online op de boekingspagina van De Fanfare.